Çörek Otu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Çörek otu yağının saça faydaları, bilimsel alıştırmalar dahilinde kanıtlanmıştır. Herhangi bir ilaç veya tedaviye gerek kalmaksızın saçlarda oluşan zayıflama ve kırılmaları gideren bu yağ aynı zamanda cilt bakımında da aranan bir faktördür. Çörek otu yağı kişilerde oluşan ve nedeni bilinmeyen saç dökülmelerini önlediği gibi dökülen saçları da geri getiriyor. Saçlarınız da eğer aileden gelen bir dökülme varsa, bunu çörek otu yağı ile çözümleyebilirsiniz. Bugüne kadar hiçbir yağın %100 dökülmeyi önlediği yapılan deneylerde kanıtlanmamış olmasına rağmen, çörek otu yağının dökülmeleri önlediği %100 kanıtlanmıştır.

Saçların yeteri derecede bakımı ve friksiyonu karşılanmadığı zaman dökülmeler ve yıpranmalar görülebilir. Görülen bu olumsuzlukları dindirmek için düzenli bakım yapılması ve biraz itina gösterilmesi gerekir. Çünkü bakımı aksatılan saçlarda fazla kayıplar görülür ve git gide formu zayıflıyor. Tam da bu nokta da çörek otu yağı ile çeşitli bakım kürleri kişilerin aklına gelen ilk kurtuluş yolu oluyor. Saçların bakımında çörek otu yağının tercih ediliyor olması ve bakım ile besinlere de yağın katılıyor olması halinde saçlar olması gereken de daha güçlü oluyor ve nem oranında da artış sağlanarak saçlara parlaklık geliyor.

Çörek otu yağı saçlar için nasıl kullanılmalıdır?

Yağ friksiyonu fazla olan saçlar için
 • Çörek otu yağı (2 tatlı kaşığı)
 • Limon suyu (2 çay kaşığı)
 • Çam terebentin esansı (2 tatlı kaşığı)
 • Ihlamur çayı (3 yemek kaşığı)
Uygulama: yukarıda verilmiş olan tüm malzemeleri fazla geniş olmayan bir kabın içerisine alın ve karıştırın. Hazır hale gelen bu kürü saçların dip kısımlarından başlayarak uçlarına doğru sürün ve yaklaşık 20 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su ile saçlarınızı uygun bir şampuanla köpürterek yıkayın. Bu kürü haftada bir kez yapabilirsiniz. Uyguladığınız bu maske sayesinde saçlarınızda oluşan dökülmeleri ve kırılmaların önlediğini kısa zamanda fark edeceksiniz.

Çörek otu yağının saça faydaları nelerdir?
 • Saçlar da oluşan dökülmelerin önüne geçiyor
 • Dökülen saçları geri çıkartıyor ve sağlamlaştırıyor
 • Saç kıran hastalığının tedavisinin yanında ek olarak çörek otu yağı ile bakım maskeleri kullanılması öneriliyor
 • Düzenli kullanılması halinde çörek otu yağı saçları kuvvetlendiriyor
 • Saç tellerinde oluşan kırılmaları ve yıpranmaları önlüyor
 • Çörek otu yağı saçlar için gerekli olan vitamin ve mineralleri veriyor
 • Saçların güzel görünmesi için belli aralıklarda uygulanılan ve içerisinde kimyasal maddeler bulundurulan boyaların saçlara zarar vermesini önlüyor.
 • Çörek otu yağı ile yapılan maskeler, saçları güçlendiriyor, saçlara parlaklık katıyor ve mat görünümünden arındırıyor, saçları sağlamlaştırıyor. Aynı zamanda yağın içerisinde bulunan, pozitif etki veren asitler sayesinde saçların uzamasında da fayda sağlıyor.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çörek Otu Yağı İçilir mi?

Çörek Otu Yağı İçilir mi?

Editörün Seçtiği

Çörek Otu

Çörek Otu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bal ve Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Bal ve Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Nedir?

Çörek Otu Nedir?

Çörek Otunun Tıbbi Etkisi

Çörek Otunun Tıbbi Etkisi

Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Hangi Hastalıklarda Kullanılır?